22
listopad

Modele miast 3D – warsztaty w Bonn

W dniach 12 i 13 listopada 2019 r. w Uniwersyteckim Klubie w Bonn odbyła się 11. edycja warsztatów z zakresu modeli miejskich 3D. Główne tematy wydarzenia to: automatyczne generowanie miejskich danych 3D, kwestie związane z pojazdami autonomicznymi, modele energetyczne, modelowanie informacji o budynkach (BIM), projekty rzeczywistości rozszerzonej (Augmented Reality) oraz wyzwania związane z masowością zbiorów danych 3D.

Ważnym elementem programu były praktyczne przykłady implementacji modeli 3D w różnych miastach europejskich. 80-ciu uczestników warsztatów to głównie przedstawiciele miast oraz agend federalnych i rządowych, uczelni oraz firm komercyjnych zajmujących się na co dzień tematyką standardów i implementacji modeli miejskich 3D.

Na zaproszenie organizatorów podczas warsztatów firma SHH prezentowała wspólnie z poznańskim GEOPOZ-em projekt Poznań 3D, wykonany w ubiegłym roku. Prelekcja dotyczyła głównie zagadnień aktualizacji modelu oraz jego integracji z Infrastrukturą Danych Przestrzennych 2D.

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie na to ciekawe wydarzenie oraz inspirujące dyskusje w kuluarach. W przyszłym roku będziemy mieli okazję zaprezentować kolejne doświadczenia z rynku polskiego.

Przedsięwzięciu od lat patronują: Niemieckie Towarzystwo Kartograficzne (DGK) oraz Niemieckie Towarzystwo Fotogrametrii, Teledetekcji i Geoinformacji (DGPF).

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie 3d-stadtmodelle.org

Sprawdź nas!

    ZGADZAM SIĘ na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w formularzu, otrzymywanie informacji handlowych oraz telefonicznych połączeń przychodzących - działań inicjowanych przez SHH sp. z o.o. (administrator danych osobowych) w celach komunikacyjnych. Więcej informacji w Polityce Prywatności firmy SHH dostępnej na stronie shh.pl