6
marzec

Open LiDAR w Niemczech

„Coraz więcej krajów, a w ich ramach jednostek administracyjnych, decyduje się na udostępnienie swoich danych LiDAR społeczeństwu. Dane mogą być pobierane bezpłatnie online oraz w ramach otwartej licencji, która umożliwia wymianę danych oraz ich komercyjne wykorzystanie. Część jednostek administracyjnych wciąż pobiera opłatę za wykorzystanie danych i wymaga tradycyjnych formalności. Dostęp do niektórych licencji jest bardziej rygorystyczny w zakresie wymiany danych i wykorzystania komercyjnego.

Pierwotnie w Niemczech wszystkie dane LiDAR były tradycyjnie głęboko schowane w archiwach i udostępniane za znacznie więcej niż tylko symboliczną opłatę. Powody finansowe zazwyczaj zniechęcały mieszkańców do pobierania danych LiDAR, na przykład profilu pionowego ich ulubionej trasy rowerowej w celach hobbystycznych. Dzięki temu, że wiele krajowych i lokalnych biur kartograficznych w Niemczech otworzyło swoje zbiory z danymi LiDAR, możliwy jest obecnie swobodny i nieograniczony dostęp do informacji o zróżnicowanym zakresie.”

Źródło: rapidlasso.com

Artykuł

 

Dowiedz się więcej!

Obszary    Technologie    Partnerzy    Sprawdź nas

Sprawdź nas!

    ZGADZAM SIĘ na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w formularzu, otrzymywanie informacji handlowych oraz telefonicznych połączeń przychodzących - działań inicjowanych przez SHH sp. z o.o. (administrator danych osobowych) w celach komunikacyjnych. Więcej informacji w Polityce Prywatności firmy SHH dostępnej na stronie shh.pl