10
wrz.

Poznań 3D na Targach Poznańskich

Podczas Targów Mieszkań i Domów na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich (8-9.09.2018), władze Poznania, z Prezydentem miasta na czele, oficjalnie poinformowały o uruchomieniu portalu – Model 3D Miasta Poznania. To pionierski projekt w skali kraju, realizowany jako element idei smart city – inteligentnego miasta.

„Projekt Poznań 3D to kolejny krok w realizacji idei inteligentnego miasta – Smart City. Model 3D poprawia jakość i dostępność informacji przestrzennej o Poznaniu, zwiększa poziom uczestnictwa społeczności lokalnej w procesie planowania przestrzennego i zarządzania miastem. Wykorzystując najnowocześniejsze technologie komunikacyjno-informatyczne usprawniane są procesy zarządzania tak, aby mieszkańcom żyło się lepiej i bardziej świadomie. ”

Można o tym było się przekonać z prezentacji Prezydenta Macieja Wudarskiego oraz na stoisku wystawowym miasta z prezentacją m.in. interaktywnego modelu 3D Poznania.

Prezentacje cieszyły się dużym zainteresowaniem. Z wielu rozmów i wymiany opinii wynikają kolejne synergie oraz możliwości współpracy w Poznaniu i dalszego rozwoju Modelu 3D.

Model Poznania jest już dostępny na stronie sip.geopoz.pl

Więcej informacji w artykule „Gazety Wyborczej” a także w innych publikacjach medialnych:

Sprawdź nas!

    ZGADZAM SIĘ na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w formularzu, otrzymywanie informacji handlowych oraz telefonicznych połączeń przychodzących - działań inicjowanych przez SHH sp. z o.o. (administrator danych osobowych) w celach komunikacyjnych. Więcej informacji w Polityce Prywatności firmy SHH dostępnej na stronie shh.pl